ELMAYANI DASTARATACAĞI ŞAKAYIK BÖLGESİ

Doğa Yürüyüşü, Uzun Parkur
Etkinlik Yeri: Hisarçandır Şakayık Alanı ve Dastaratacağı Uçurumu
 

Parkur Bilgisi:
Şakayık Alanı'na araçla gidilecek ve buradaki yarım saatlik fotoğraf molasından sonra tekrar araçla Elmayanı Yaylası'na ulaşılacaktır. Elmayanı Yaylası'ndan Dastaratacağı Uçurumu'na yaklaşık 2-2,5 saatlik yürüyüşle varılmaktadır. Yürüyüş belirgin orman patikasından ve çoğunlukla yatay seyirle olacaktır.
Parkur orta zorluk derecesindedir. Güzergah, yer yer çam ormanı olup bazı geçişler açıktır.
Organik çöpler de dahil olmak üzere tüm atıklar katılımcı tarafından başlangıç noktasına taşınacaktır. Bölgede mevcut yaban hayatın rahatsız edilmemesi için sessizlik önemlidir. Yangına hassas coğrafya sebebiyle faaliyet esnasında sigara içilmesi yasaktır.
Rehber Notları:
Zaman kullanımında problem yaşanmaması için mola, hareket sürelerine uyulması ve uyarıya gerek kalmadan hazır olunması önemlidir.
Etkinlik öncesinde, yol üzerinde bulunan Doğapark Simit Fırını'nda yarım saat kahvaltı molası verilecektir.
Faaliyet esnasında, ter tutmayan, kolay kuruyan sentetik giysiler ile polar mont ve rüzgarlıklar faydalı olacaktır. Şapka, güneş gözlüğü ve baton gerekli olabilecek donanımlardır. Parkur şartları outdoor özellikli yürüyüş botları gerektirmektedir.
Parkurda su bulunmamaktadır. Katılımcıların kişi başı 2 litre kadar su almaları uygundur.
Katılımcılarımıza güncel hava durumunu takip etmelerini ve her ihtimale karşı, faaliyet süresince, yanlarında yağmurluk bulundurmalarını tavsiye ediyoruz.
Faaliyetimiz içinde karşılaşacağımız şakayıklar koruma altında olan endemik bitkilerdir. Söz konusu bitkilere dokunmak dahi uygun görülmemektedir.
Kulüp notları:
TODOSK tüm katılımcılarının doğada geçirebilecekleri kazalara karşı, sorumluluğu gereği her türlü ilk yardım önlemini almakta ve etkinliklerde ilk yardımcı bulundurmaktadır.
Faaliyete başlandığı anda, hayati önem arz etmeyen ve katılımcı için risk taşımayan durumlarda, gruptan ayrılmak, bireysel olarak geri dönmek mümkün değildir.
Yürüyüş lideri, gerekli gördüğünde parkurda veya programda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
Kulübümüz Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesinde, Türkiye Dağcılık Federasyonu'na bağlı, ticari amaç taşımayan bir spor kulübüdür. Kulübümüz, Turizm Amaçlı Sportif Faaliyet Yönetmeliği''ne tabi değildir.
 
Todosk Yonetim Kurulu olarak katılımcılarımıza iyi etkinlikler dileriz.

---

Yakın zamanda bu etkinlik için herhangi bir planlama yapılmamış.
YUKARI