TODOSK DOĞA SPORLARI KULÜBÜ
Basında Biz
...
...
GÜNÜBİRLİK KÜLTÜREL ETKİNLİK SALDA GÖLÜ/ LİSİNİA / LAVANTA BAHÇESİ
Card image cap

GÜNÜBİRLİK KÜLTÜREL ETKİNLİK 
ETKİNLİK TARİHİ : 09 HAZİRAN PAZAR 
ETKİNLİK YERİ : YERYÜZÜ CENNETİ 
SALDA GÖLÜ GEZİSİ
HAREKET SAATİ VE YERİ: 07:00 / TAPU MÜDÜRLÜĞÜ OTOPARKI
BU ETKİNLİK KISA YÜRÜYÜŞLERLE DESTEKLENECEKTİR.
Yürüyüş Lideri :LÜTFİ SARMAŞIK 
Yürüyüş Lideri GSM:0536 419 46 54
NOT: Mayo,havlu,güneş gözlüğü,güneş kremi vb. alınız.
Etkinlik 44 kişi ile sınırlıdır.

Etkinliklerimize gruba uyum sağlamak, aykırı davranışlar sergilememek koşuluyla, üye olan/ olmayan herkes 0242 243 85 10 nolu telefondan kayıt yaptırarak katılabilir.Etkinlik başlamadan önce, tapu otoparkında görevli tarafından, katılımcıların isimleri okunarak, araçlara yerleşilecek ve 07:00’de hareket edilecektir. Yol güzergahında, yürüyüş lideri tarafından uygun görülen bir yerde 15 dk.ihtiyaç molası verilecektir.

GÖL ÇEVRESİNDE YÜRÜNECEK / YÜZÜLECEK.

Burdur'un Yeşilova ilçesinde yer alan bir yeryüzü cenneti Salda Gölü. 184 metreye varan derinliği ile ülkemizin en derin ikinci gölü olma özelliğini taşıyor. Salda Gölü'nün etrafı, birinci derece doğal sit alanı ilan edilmiştir.. Ülkemizin mutlaka görülmesi gereken yerlerinden,mavinin her tonunu görebileceğiniz gölün sahili dingin bir güzellik sunmaktadır. Suların çekilmesiyle yaz aylarında ortaya çıkan yedi beyaz ada da göle ayrı bir güzellik katıyor.Göl çevresinde ki işletmede, göl manzarasına karşı yemek yiyip çay içebilirsiniz. 
Tektonik bir krater gölü olduğundan Salda’nın suyu soda, magnezyum açısından oldukça zengin. O eşsiz beyaz kumsalının sırrı da yine magnezyum. Gölün toprak yapısının sahip olduğu mineraller sayesinde suyunun cilt hastalıklarına karşı etkili olduğu söyleniyor. Çamur banyosu gözde aktiviteleridendir.

LİSİNİA YABAN HAYATI REHABİLİTASYON MERKEZİ 
Lisinia, Burdur Gölü çevresinde Pisidia zamanında kurulmuş bir antik kentin adı. Şu an kentten bir eser kalmamış. İsmi ise bu rehabilitasyon merkezinde, doğa’da yaşatılıyor. Lisinia," doğan ve batan güneşin ay ışığı misali pırıltısı" demek. 
Bu merkezin tamamı ahşaptan yapılmış, göl manzaralı,bir tepenin yamacına kurulmuş. Doğadan toplanan ağaç dallarından yapılmış kartal heykeli sizi karşılayacak. Bu köye ve muhteşem manzarasına hayran kalacaksınız. Merkeze getirilen yaralı hayvanların tedavi edildiklerini ve yeniden doğaya bırakıldıklarını (leylek, kartal, kurt, çakal, karga,domuz…) hikayelerini size anlatacaklar.

MORLARIN BİRTANESİ LAVANTA
Haziran’dan Ağustos’a kadar suren mis gibi kokular arasında büyüleneceğiniz bir atmosfer de göl manzarası eşliğinde lavanta bahçesini gezmeye, güzel kareler çekmeye ne dersiniz? E haydin o zaman Burdur'a gidiyoruz.

Not :
1. Todosk tüm katılımcılarının doğada geçirebilecekleri kazalara karşı, sorumluluğu gereği her türlü ilk yardım önlemlerini almakta, sağlık görevlisi / ilk yardımcı bulundurmaktadır.
2. Faaliyete başlandığı anda, hayati önem arz etmeyen ve katılımcı için risk taşımayan durumlarda, gruptan ayrılmak, bireysel olarak geri dönmek mümkün değildir.
3. Yürüyüşe uygun ayakkabı giyinilmeli 
4. Etkinlik bitiminde zamanın uygun olması durumda en az 30 dk. ihtiyaç molası verilir. 
5.Araçta veya doğada kaybolan eşyalarınızdan yürüyüş liderleri ve kulübümüz sorumlu değildir.
6. Yürüyüş lideri gerekli gördüğünde parkurda veya program işlerliğinde değişiklik yapma hakkına sahiptir.
7. Yanınıza varsa düzenli kullandığınız ilaçlarınızı, güneş gözlüğü, şapka vb. almayı unutmayiniz
8. Etkinliklerimiz Kanal Turizm iş birliği ile yapılmaktadır.
9. Detaylı bilgi için lütfen yürüyüş liderlerinizi arayınız.
Todosk Yonetim Kurulu iyi etkinlikler diler.

-

Facebook'ta paylaş

778'kez Okundu
Adres : Elmalı Mh. Cumhuriyet cd. 22. Sk. Ulutaş Apt. No:10/13 ANTALYA

Telefon : 02422438510

Fax : 02422438540

E-Posta : todosk07@gmail.com

KULÜP Merkezi pazar günü hariç hergün 09:00 ile 18:00 arası açıktır.


TODOSK Türkiye Dağcılık Federasyonu Üyesidir.

Copyright © 2018. Tüm Hakları Saklıdır

Toplam Ziyaretçi Sayısı :