TODOSK DOĞA SPORLARI KULÜBÜ
Basında Biz
...
...
KÜLTÜREL ETKİNLİK HADİM GÖKSU ŞELALESİ ,MERSİN ANTİK KENTLER VE TARSUS, VARDA KÖPRÜSÜ, MEKE GÖLÜ , KONYA LALE TARLALARI
Card image cap

KÜLTÜREL ETKİNLİK

HADİM GÖKSU ŞELALESİ ,MERSİN ANTİK KENTLER VE TARSUS, VARDA KÖPRÜSÜ, MEKE GÖLÜ , KONYA LALE TARLALARI

Etkinlik alanı : HADİM, MERSİN , ADANA , KONYA İL SINIRLARI 
Etkinlik Tarihi : 12-14 NİSAN 2019
Hareket Yeri : TAPU MÜDÜRLÜĞÜ OTOPARKI 
Hareket Saati : 11 Nisan 2019 Saat : 23:50 Cuma
Rehber : Ömer KARAHAN
GSM : 0533 650 02 15

Kültürel etkinliklerimize, gruba uyum sağlamak, aykırı davranışlar sergilememek koşuluyla, üye olan/ olmayan herkes 0242 243 85 10 nolu telefondan bilgi alabilir ve klüp sekreterine ön ödeme yaparak listeye kaydını yaptırabilir. Klüp sekreterinden alınan bilginin yeterli olmaması durumunda rehber Ömer Karahan’dan bilgi alabilirsiniz.
PROGRAM
Hadim’de Göksu Şelalesi, Karaman’da Taşkale Tahıl Ambarları ve Karaman, Mut Alahan Manastırı, Silifke çevresinde Silifke Kalesi, Uzuncaburç , Olba, Kanlı Divane, Elaiussa Sebaste, Korikos Antik Kentleri, Cennet Cehennem, Tarsus ve Tarsus Şelalesi, Varda Köprüsü (Alman Köprüsü),Meke Gölü ve rengerenk lale tarlaları, beş yıldızlı otelde 2 gece konaklama.
1. Gün
11.04.2019 gece 23:50 da Tapu Müdürlüğü önünde toplanma ve otobüse yerleşme sonunda hareketle Akseki Bozkır yolu ile sabahın erken saatlerinde Karasu Çayı'nın, yaklaşık 25 metre yüksekliğinde alüvyon üzerine traverten çökmesi ve alttaki alüvyonun erimesi sonucu oluşan doğal bir köprüden, Göksu Nehri'ne döküldüğü bölgede bulunan Göksu Şelalesi’ne ulaşılacaktır. Göksu Şelalesi kıyısında yeşillikler içinde kahvaltı yapılacaktır.
Göksu Şelalesi gezisini takiben Karaman Taşkale Tahıl Ambarları gezilerek Karaman’a geçilecek ve Karaman içinde kısa bir tur sonrası hareket edilerek Mut öncesi Alahan Manastırı gezilecektir. Daha sonra Silifke’ye hareket edilecektir. Akşam saatlerinde Silifke - Lamos Koyu’ndaki Liparis Otele yerleşilecektir.
2. Gün
Lamos Koyundaki Liparis Otelden hareketle Kanlı Divane, Elaiussa Sebaste Antik Kenti, Korikos Antik Kenti, Kız Kalesi, Cennet Cehennem, Mezgit Kalesi, Uzuncaburç Antik Kenti,Olba Antik Kentleri gezilerek Silifke Kalesine çıkılacaktır. Akşam yemeğinde balık salata Göksu Deltası Kurtuluş Mahallesinde deniz kıyısında salaş bir balıkçı lokantasında yenilerek Liparis Otele dönülecektir. İçeceklerinizi balıkçı lokantasına gitmeden alabilirsiniz. Balıkçı lokantasında bölgenin taze balıkları verilmektedir.
3. Gün
Liparis Otelden Tarsus’a hareket edilecektir. Tarsus kent merkezindeki tarihi yerler ve Tarsus Şelalesi gezildikten sonra, Adana Karaisali İlçesi Hacıkırı Köyündeki 200 metre uzunluğunda ve 99 metre yüksekliğinde Varda Köprüsü’ne gidilecektir. Daha sonra Konya Karapınar ilçesi sınırlarındaki Meke Gölü gezisi sonrasında Konya yakınlarındaki rengarenk lale tarlaları gezilecektir. Gece saat 24 civarında Antalya’ya ulaşılacaktır.
ÖNEMLİ NOTLAR
01. Hizmetlerimize: Otel YP, ulaşım, seyahat sigortası ve rehberlik hizmetleri dâhildir. Ekstra harcamalar (öğle ve akşam yemekleri vs. ) kişilere aittir. 
Fiyatlarımız : Üyelerimiz için 370 TL; konuklarımız için 390 TL’dir.
Etkinliğe katılacak kişilerin TC numaraları ve telefon numaralarını yazdırıp ücretin yarısını 15.03.2019 tarihine kadar ödeyerek listeye yazılmaları, kalan kısmını 30.03.2019 tarihine kadar Kulüp sekreterliğine ödemeleri gerekmektedir. 
02. Göksu Şelalesine erken saatlerde ulaşılacak olup alanda kahvaltı yapılacak tesis olmadığından o güne ait kahvaltılıklarınızı getirmeniz gerekmektedir. Şelale çevresinde piknik alanları ve masalar bulunmaktadır.
03. Etkinliğe başlandığı anda, hayati önem arz etmeyen ve katılımcı için risk taşımayan durumlarda, gruptan ayrılmak, bireysel olarak geri dönmek mümkün değildir.
04.Araçta veya otelde kaybolan eşyalarınızdan yürüyüş liderleri ve kulübümüz sorumlu değildir.
05. Etkinlik lideri gerekli gördüğünde program işlerliğinde değişiklik yapma hakkına sahiptir.
06. Yanınıza mevsime uygun giysiler alınız.
07. Düzenli olarak kullandığınız ilaçlarınız varsa yanınıza alınız.
08. TC kimlik bilgilerinizi kulübe bildiriniz.(Seyahat sigortası için)
9. Fotoğraf makinalarınızı almayı sakın unutmayın. Mersin antik kentleri ve doğası, Tarsus, Varda Köprüsü ve lale tarlaları fotoğraf çekimi için çok güzel yerlerdir.
10. Etkinliklerimiz Kanal Turizm iş birliği ile yapılmaktadır.
Todosk Yonetim Kurulu iyi etkinlikler diler.

Facebook'ta paylaş

790'kez Okundu
Adres : Elmalı Mh. Cumhuriyet cd. 22. Sk. Ulutaş Apt. No:10/13 ANTALYA

Telefon : 02422438510

Fax : 02422438540

E-Posta : todosk07@gmail.com

KULÜP Merkezi pazar günü hariç hergün 09:00 ile 18:00 arası açıktır.


TODOSK Türkiye Dağcılık Federasyonu Üyesidir.

Copyright © 2018. Tüm Hakları Saklıdır

Toplam Ziyaretçi Sayısı :