TODOSK DOĞA SPORLARI KULÜBÜ
Basında Biz
...
...
Lisans Vize İşlemleri İle Sertifika ve Belgelerin Alınması Hakkında Duyuru

Lisans Vize İşlemleri İle Sertifika ve Belgelerin Alınması Hakkında Duyuru

Federasyonumuz tarafından verilen Mihmandar, Yürüyüş Lideri, Antrenör, Rota Yapıcı, Emniyetçi ve Hakem Vize Ücretlerinin ilgili yönetmelikler gereği yapılması gerekmektedir.

Bu kapsamda Federasyonumuz bünyesinde veya kulüplerde görev alacak kişiler o yılki vizelerini yaptırmalıdırlar. Bu kişiler Federasyonumuza ait kimlik kartına sahip olup vizeli olarak faaliyetlerde görev alabilirler. Ayrıca terfi işlemlerinde aktif oldukları sürelerde vizeli olunmak zorundadır. E-devlet üzerinden Spor Bilgi Sistemi tarafından bu işlemler kayıt altına alınmaktadır.

Federasyonumuz antrenörlük ve takip sistemlerini  Gençlik ve Spor Bakanlığı üzerinden e-devlet sisteminden yapılmaktadır. Böylelikle başta antrenörlük sistemi bakanlığımız ile akredite edilmiştir.  Federasyon tarafından verilen eğitimler veya kurslar sonrasında başarılı olan sporcularımızın hak ettikleri belgeleri almaları önem teşkil etmektedir. İleride e-devlet üzerinden yapılacak olan kontrollerde kayıpların yaşanmaması ve işlemlerin daha hızlı olması için ilgili belgeleri almaları gerekmektedir. Ayrıca ödenecek harçlar belge alımı için başvurulan tarihteki harç ödenecek olduğundan bu durum göz önüne alınmalıdır.

Federasyonumuzun Sporcu Lisans, Vize ve Transfer Talimatı Gençlik ve Spor Bakanlığının 2019 yılında Resmi Gazete'de yayımlamış olduğu Sporcu Lisans, Vize ve Transfer Yönetmeliği kapsamında yenilenmiştir. Bu Yönetmelik ile sporcu lisans alımında ve vize işlemlerinde bazı kolaylıklar getirilmiştir. Bunun yanı sıra vize işlemlerinden ücret alınmaya başlanmıştır. Vize işlemlerinde alınan ücret ile ilgili olarak Federasyonlarda farklı uygulamalar yapılmaktadır. Türkiye Dağcılık Federasyonu olarak vize işlemleri her yıl Ocak ayı itibari ile başlayıp 1 yıllık süre için olacaktır. Vizeler her takvim yılı için geçerli olacaktır. Ayrıca 30 yaş üzeri sporcularda 1 (bir) günlük memur harcırahının  %50 si (yaklaşık 22₺) kadar vize ücreti alınacaktır. 30 yaş altı sporculardan vize ücreti alınmayacaktır. Vize ücreti yatırdı dekontu Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü lisans işleri bürosuna teslim edilecektir.

Belge ve vize ücretleri için ödenmesi gereken katılım payları için Harç ve Katılım Payları sayfasını kontrol edebilirsiniz.

Talep edilen belgeler için formlar bölümünden Belge Talep Formu doldurularak, dekont ve vesikalık fotoğraf posta veya info@tdf.gov.tr adresine e-posta olarak gönderilerek alınabilir.

Alınabilecek Belgeler:

  • Dağcılık Temel Eğitim, Dağcılık ileri modüller, Spor Tırmanış ve Dağ Kayağı Eğitim Tamamlama Belgeleri,
  • Dağcılık Eğitim Tamamlama Belgesi olanların alacağın Yaz ve Kış Yürüyüş Liderliği Belgeleri,
  • Rota yapıcı, Emniyetçi, Spor Tırmanış, Buz Tırmanış  ve Dağ Kayağı Hakemlik Belgeleri

Facebook'ta paylaş

309'kez Okundu
Adres : Elmalı Mh. Cumhuriyet cd. 22. Sk. Ulutaş Apt. No:10/13 ANTALYA

Telefon : 02422438510

Fax : 02422438540

E-Posta : todosk07@gmail.com

KULÜP Merkezi pazar günü hariç hergün 09:00 ile 18:00 arası açıktır.


TODOSK Türkiye Dağcılık Federasyonu Üyesidir.

Copyright © 2018. Tüm Hakları Saklıdır

Toplam Ziyaretçi Sayısı :